Unutulmaz Yerli Diziler: Bölüm 3

Unutulmaz yerli diziler listemizin devamına üçüncü ve son bölümüyle kaldığımız yerden devam ediyoruz:

Ezel (2009)

Marangoz olan babasının atölyesinde çalışarak sıradan ve mutlu bir hayat süren Ömer, askerlik dönüşü kız arkadaşı Eşyan ile evlenmenin hayalini kurar. Görme özürlü olan annesi Meliha hanımın sezgileri çok kuvvetlidir. Ansızın kendisini cinayetten hapiste bulan Ömer’in hayatı altüst olur. Hapiste Ramiz Dayı isimli başka bir mahkûm ona babalık yapar ve bildiklerini öğretir. Kendisine kurulan komplonun ardındaki sırrı öğrenmek ve bunu yapanlardan intikam almak için yola koyulur.

Aşk-ı Memnu (2008)

Halit Ziya Uşaklıgil’in aynı adlı ünlü romanından televizyonlara uyarlanan Aşk-ı Memnu’da İstanbul’un sayılı zenginlerinden Adnan Bey karısı öldükten sonra yeniden aşık olduğu kendisinden oldukça genç Bihter ile evlenir. Bir süre sonra Adnan Bey’in yeğeni Behlül ile yakınlaşmaya başlayan Bihter aile içinde tehlikeli bir aşk üçgenini başlatacaktır.

Behzat Ç. (2010)

Akademiden beraber mezun olduğu arkadaşları polislik rütbelerini birer birer yükseltirken, kendi kariyeri olduğu yerde sayan Behzat Ç. cinayet masasında görevli olan bir polistir. Behzat Ç. sistemle pek fazla uyuşamaz ve kanunları hiçe sayarak kendi bildiğini okuyarak adaleti sağlamaya çalışır. Özel hayatında yaşadığı problemler de işini doğrudan etkileyen Behzat Ç.’nin hayatta en çok değer verdiği kişi ise kızı Berna’dır.

Avrupa Yakası (2004)

Senaryosunu Gülse Birsel’in yazdığı, Türk televizyon tarihinin en başarılı ve komik sitkomlarından biri olan Avrupa Yakası, diziyle aynı isimde olan bir dergi de çalışan insanların ve Sütçüoğlu ailesinin hikayesini anlatmaktadır.

Leyla ile Mecnun (2011)

Aynı gün doğan iki bebek yer olmadığı için hastanede aynı yatağa konurlar. Bunun üzerine beşik kertmesi yapılan bebeklerden oğlanın ismi Mecnun kızın ismi ise Leyla olur. 25 yaşlarına girerlerken Leyla İstanbul Üniversitesi’nde eğitimini sürdürürken, Mecnun ise Açık Öğretime devam etmektedir. Birbirlerinden haberleri olmayan Leyla ile Mecnun’un yolları, Mecnun’un ailesinin bu durumu ona anlatması üzerine kesişir. İsteksizce Leyla’yı istemeye giden Mecnun ilk görüşte Leyla’ya aşık olur ve onu etkilemek için her yolu denemeye baslar.

Suskunlar (2012)

Yaptıkları masum bir hata sonucu küçük yaşta hayatları değişen dört çocuk, yıllar sonra bir araya gelerek başladıkları işi bitirmek için harekete geçerler.