Unutulmaz Yerli Diziler: Bölüm 2

Unutulmaz yerli diziler listemizin devamına kaldığımız yerden devam ediyoruz:

İşler Güçler (2012)

Ahmet, Murat ve Sadi oyunculuk yapan üç yakın arkadaştır. Eskiden baş rolde oynamasına rağmen kariyerinde şansı yakalayamayıp başarısız olan Ahmet, sektöre geç girmesine rağmen çok çalışan ancak hakkettiği değeri görmediğini düşünen Murat ve gümrük memurluğunu bırakıp oyuncu olmayı kafasına koyan Sadi, kendi filmlerini çekmeye karar verirler. Kendi filmleri için yapımcı bulamayan üç kafadar, paraya sıkıştıkları için Meslek Hikayeleri adında bir belgeselin sunuculuğunu yapmaya başlarlar. Küçümsedikleri sunuculuk işi zamanla onların başına bela olacaktır.

Kuzey Güney (2011)

Kıvanç Tatlıtuğ, Buğra Gülsoy ve Öykü Karayel’in baş rollerinde oynadığı Kuzey Güney dizisi, birbirine oldukça zıt iki kardeşin hikayesini anlatıyor. Sorumluluk sahibi, çalışkan büyük kardeş Güney, serseri ve umursamaz olan Kuzey ile anlaşmakta zorluk çekmektedir. Tek ortak noktaları aşık oldukları Cemre olan iki kardeşin hayati, yaşadıkları acı bir olay sonunda sonsuza kadar değişecektir.

Kardeş Payı (2014)

Hasta Beşiktaşlı emekli bir mühendis olan Tahsin Bey ilk iki oğluna Metin ve Ali ismini verir. Üçüncü çocukları kız olunca onun adını da Feyyaz koyar. Tahsin Bey’in zorlamaları sonucu, yazları su tesisatçısında çıraklık yapan erkek kardeşler, okumayınca çıraklıktan ustalığa terfi edip tesisatçılığa devam ederler. Geçinmek için kız kardeşleri Feyyaz’ın eline bakan Metin ve Ali, mühendis olan babalarıyla sıradan bir hayat sürerler. Hamurunda mucitlik olan iki kardeş, bir gün dünyaya barış ve mutluluk getirecek bir icada imza atınca hayatları değişir.

Vatanım Sensin (2016)

Osmanlı İmparatorluğu’nun son dönemlerinin yaşandığı 1919 yılında İzmir’de geçen Vatanım Sensin dizisinin baş rollerinde Halit Ergenç, Bergüzar Korel ve Onur Saylak yer almaktadır. Dizide İzmir’in işgali sırasında acımasız savaş yaşamında, görevleri ve vicdanları arasında sıkışanlar ve aşklarını yaşamaya çalışanların hikayesi anlatılıyor. Her şeye rağmen ayakta kalan ve bir arada kalma mücadelesi veren bir ailenin özgürlüğe kavuşma hikayesine konuk oluyoruz.

İkinci bölümünü de geride bıraktığımız, sitemizde her birini izleyebileceğiniz, unutulmaz yerli diziler listemizin üçüncü bölümüne ulaşmak için sitemize göz atin.