Unutulmaz Spor Filmleri

Spor severlerin kaçırmaması gereken, gelmiş geçmiş en iyi spor filmlerinin içinden seçtiğimiz filmleri sitemizde izlerken rekabete doyacaksınız:

Ip man – Yip Man (2008)

Gerçek bir hikayeye dayanan film, Bruce Lee’nin ustası olan Ip Man’in hayatını anlatıyor. Olağanüstü dövüş sahnelerine sahip olan filmi izlerken, bir savunma sanatı olan wing chun’un tarihini de öğreneceksiniz.

The Fighter – Dövüşçü (2010)

Yine gerçek bir olaydan ilham alan film, iki kardeşin her şeye rağmen bir araya gelerek ailelerini bir arada tutmaya çalışmasını gösteriyor. Efsane eski boksör Dicky Ecklund (Christian Bale), kariyerini boşa harcayıp emekli olmuştur. Onun üvey kardeşi olan Mickey Ward (Mark Wahlberg) ise iyi bir boksör olmak istemektedir. Onu eğiten abisi Dicky, Mickey’nin unvan maçını kazanması için elinden geleni yapacaktır.

Rush – Zafere Hücum(2013)

Formula 1 severlerin kaçırmaması gereken bir film olan Rush, ezeli rakipler Hunt ve Lauda’nin heyecan verici hikayesini anlatıyor. İki usta yarışçı zafere ulaşmak için fiziksel ve psikolojik sınırlarını zorlarken, film yarışçıların özel hayatlarına da yakından bakıyor.

Warrior – Büyük Dövüş (2011)

Hayatlarının turnuvasında birbirlerine karşı dövüşen iki kardeşin nefes kesen hikayesine konuk oluyoruz. Baş rollerde Tom Hardy ve Joel Edgerton yer alıyor.

Rocky (1976)

Spor konulu filmler denince belki de akla gelen ilk film olan Rocky, yoksul ve kimsesiz bir boksör olan Rocky Balboa’nin azim dolu hikayesini anlatıyor.

Million Dollar Baby – Milyonluk Bebek (2004)

Azimli bir kadın boksör olan Maggie Fitzgerald (Hilary Swank) ve profesyonel olmak için beraber çalıştığı sinirli ve disiplinli antrenör Frankie Dunn (Clint Eastwood)’un yaşadıklarını izliyoruz.

Green Street Hooligans -Yeşil Sokak Holiganları (2005)

Harvard’da okuyan Matt (Elijah Wood) bir yanlış anlama sebebiyle okuldan atılır ve ablasının yanına yerleşerek onlarla birlikte yaşamaya başlar. Eniştesinin kardeşi Pete ile tanışıp beraber vakit geçirmeye başlatan Matt, gün geçtikçe holiganlığın içine sürüklenecektir.

Space Jam (1996)

Çaresiz Looney Tunes ekibi özgürlüklerini tekrar elde etmek için kazanmak zorunda oldukları maça tüm zamanların gelmiş geçmiş en büyük basketbol yıldızı Michael Jordan ile beraber çıkacaklardır.