Unutulmaz Korku Filmleri

Uykularınızı kaçıracak, gelmiş geçmiş en iyi korku filmlerinin içinden seçtiğimiz filmleri sitemizde izlerken korku dolu anlar yaşayacaksınız:

The Shining – Cinnet (1980)

Ünlü yazar Stephen King’in romanından beyaz perdeye uyarlanan, usta oyuncu Jack Nicholson’in başrolde oynadığı The Shining, listemizin başında geliyor. Film, kış için şehirden uzak bir otele yerleşen ailenin hikayesini anlatıyor. Şeytanın babanın ruhunu ele geçirerek şiddete teşvik etmesini ve bunun ailesi üzerindeki etkisini izliyoruz.

Psycho – Sapık (1960)

4 dalda Oscar adayı olan 1960 yapımı, efsanevi yönetmen Alfred Hitchcock’un kült eseri Psycho’da bir emlak ofisinde çalışan Marion’un hikayesini izliyoruz. Sevgilisi ile evlenmek isteyen Marion, patronunun bankaya yatırması için ona verdiği parayı çalıp evlenme planı yapar. Yolda Bates Motel’de konaklamak zorunda kalan Marion, burada annesi ile beraber yaşayan Norman ile tanışır ve olaylar gelişir.

Shaun of the Dead – Zombilerin Safağı (2004)

Hayatı tıkanma noktasına gelen Shaun, vaktini annesi ve kız arkadaşının sebep olduğu problemleri çözmekle geçirmektedir. Kız arkadaşı Liz, onu terk edince, hayatını düzene sokmaya karar veren Shaun, bu esnada zombilerin dirilmesi üzerine sevdiklerini kurtarabilmek için arkadaşı Ed ile birlikte işe koyulur.

Saw – Testere (2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2017)

‘Testere’ serisi özgün konusu ve rahatsız edici sahneleri ile 2000’li yılların en popüler korku filmlerinin başında geliyor. Bir odada uyanan insanlar ve onlara zekice ve vahşice hazırlanmış tuzaklar… Jigsaw Killer(Bulmaca Katili), serinin her bölümünde kurbanlarına zorlu testler hazırlayarak, onları test etmektedir.

The Ring – Halka (2002)

Tüm zamanların gelmiş geçmiş en korkutucu filmlerinden biri olan Halka’da, izleyenleri 7 gün içinde öldüren esrarengiz bir video kaseti bulunmaktadır. Gazeteci Rachel Keller, 4 gencin esrarengiz bir şekilde ölümü üzerine olayı araştırmaya karar verir ve kaseti bizzat izler. Hayati tehlikeye giren Rachel’in olayı çözmek için 7 günü vardır.

It – O (2017)

Ünlü yazar Stephen King’in romanından beyaz perdeye uyarlanan filmin günümüz versiyonunda küçük bir kasabada yasayan 7 küçük çocuğun hikayesini izliyoruz. Katil Palyaço Pennywise, onların hayatını kabusa çevirecektir.