Unutulmaz Komedi Filmleri

Komedi severlerin kaçırmaması gereken, gelmiş geçmiş en iyi komedi filmlerinin içinden seçtiğimiz filmleri sitemizde izlerken gülmekten karnınıza ağrılar girecek:

The Hangover – Felekten Bir Gece (2009)

Dört arkadaş arkadaşlarının bekarlığa veda partisi için Las Vegas’a gider. Burada çok sarhoş olup, ertesi sabah uyandıklarında odada bir kaplan, tavuklar ve ağlayan bir bebek bulurlar. Dahası arkadaşlarının düğününe saatler kalmıştır ve arkadaşları ortada yoktur.

The Truman Show – Truman Şov (1998)

Komedi filmi denince akla gelen ilk aktör olan Jim Carrey’nin baş rolünde oynadığı The Truman Show, hayatı sorunsuz bir şekilde devam eden sigorta satıcısı Truman (Jim Carrey)’in hayatının aslında bir televizyon şovu olduğunu keşfetmesiyle gelişen olayları anlatıyor.

The Intouchables – Can Dostum (2011)

Geçirdiği bir yamaç paraşütü kazasından sonra sakatlanıp vücudunun belden aşağısı çalışmayan zengin Philippe, günlük işlerde kendisine yardımcı olması için Paris’in banliyölerinde yaşayan genç Driss’i işe alır. İki zıt karakterin mükemmel dostluğunu sunan film gerçek bir hikayeye dayanmaktadır.

The Big Lebowski – Büyük Lebowski (1998)

Kendisiyle ayni isimli bir milyonerle karıştırıldığı için evi basılan ve halısı zarar gören Dude lakaplı Jeffrey Lebowski bovling arkadaşlarıyla beraber halısının parasını geri almak için yola koyulur.

American Pie – Amerikan Pastası (1999)

Mezuniyet gecesine kadar bakirliklerini bozmak için anlaşma yapan dört lise öğrencisi, sözlerini yerine getirmek için oldukça zorluk çekerler çünkü bu zamana kadar bir kızın yanına bile yaklaşamamışlardır.

The Grand Budapest Hotel – Büyük Budapeşte Oteli (2014)

Birinci ve İkinci Dünya Savaşı arasındaki dönemde ünlü bir otelde kapı görevlisi olarak çalışan Gustave H ile lobi görevlisi Zero Moustafa’nin arkadaşlık hikayesini izliyoruz.

Men in Black – Siyah Giyen Adamlar (1997)

Bir polis görevlisi olan Jay (Will Smith) uzaylıları inceleyen özel bir departmana dahil olur ve partneri Kay (Tommy Lee Jones) ile birbirinden ilginç maceralara atılır.

Hababam Sınıfı (1975)

Ülkemizde herkesin defalarca izlediği, diyaloglarını ezbere bildiği Hababam Sınıfı, Özel Çamlıca Lisesi’ne yeni müdür yardımcısı olarak atanan Mahmut hocanın ve onu yaptıkları haylazlıklarla oldukça zorlayacak olan Hababam sınıfının hikayesini anlatıyor.