Unutulmaz Fantastik Filmler

Fantastik film severlerin kaçırmaması gereken, gelmiş geçmiş en iyi fantastik filmlerin içinden seçtiğimiz filmleri sitemizde izlerken hayal dünyasına yolculuk yapacaksınız.

The Lord of the Rings Serisi – Yüzüklerin Efendisi (2001, 2002, 2003)

Fantastik film dediğimizde akla ilk gelen isimlerden biri olan Yüzüklerin Efendisi serisi, ünlü yazar J.R.R. Tolkien’in ayni isimli romanından beyaz perdeye uyarlanmıştır. Kaderin cilvesi olarak yüzyıllardır kayıp olan efsanevi yüzük bulunmuştur ve Frodo adlı küçük bir Hobit’e verilmiştir. Büyücü Gandalf, yüzüğün Lord Sauron’un yüzüğü olduğunu öğrenince Frodo’yu zorlu bir göreve yollar. Yüzüğü yok etmek için Mordor’a ulaşmak zorunda olan Frodo, yolculuğu sırasında arkadaşları ve daha birçok kahraman ile maceradan maceraya atılır. Orta dünyanın kaderi, bu bir avuç kahramanın elindedir.

Star Wars Serisi– Yıldız Savaşları (1977, 1980, 1983, 1999, 2002, 2005, 2015, 2017)

Sinema tarihinin ticari başarısı en yüksek fantastik bilim-kurgu serisi olan Star Wars serisi, 1977 yılında dördüncü bölümü ile ilk olarak yayınlanmıştır. İlk olarak dört, beş ve altıncı filmleri üçleme seklinde yayınlanan Star Wars, daha sonra birinci, ikinci ve üçüncü, en son olarak da yedinci, sekizinci ve dokuzuncu bölümleri olmak üzere üç üçlemeden oluşmaktadır. Sinema tarihinin gelmiş geçmiş en ünlü kötü karakterlerinden Darth Vader’i, yaşlı keşiş Obi Wan Kenobi, sevimli droid R2-D2 ve Luke Skywalker gibi birçok efsanevi karakteri barındıran seri, sadece fantastik filmler listemizin değil, kaçırılmayacak filmlerin başında geliyor.

Harry Potter Serisi (2001, 2002, 2004, 2005, 2007, 2009, 2010, 2011)

İngiliz yazar J.K. Rowling tarafından yazılan romandan beyaz perdeye uyarlanan ve yedi filmden oluşan Harry Potter serisi, tüm zamanların gelmiş geçmiş en başarılı film ve roman serilerinden biridir. Teyzesi, eniştesi ve kuzeni ile beraber yaşayan Harry Potter, anne ve babasının bir trafik kazasında öldüğünü sanmaktadır. Ünlü büyücü okulu Hogwarts’a kabul edilen Harry, arkadaşları Ron ve Hermione ile beraber Lord Voldemort’i alt etmek için ellerinden gelen her şeyi yaparken bir yandan da Harry’nin ailesi ve kendisi hakkındaki sırları öğrenirler.

Bu üç basyapıtın haricinde listemize sığdıramadığımız ve sitemizde izleyebileceğiniz fantastik filmlere, Avatar, Big Fish, X-Men Serisi de eklemek yanlış olmaz.