Unutulmaz Dram Filmleri

İzlerken boğazınızın düğümleneceği, gelmiş geçmiş en iyi dram filmlerinin içinden seçtiğimiz filmleri sitemizde izlerken duygu dolu anlar yaşayacaksınız:

The Pianist – Piyanist (2002)

İkinci Dünya Savaşı öncesinde Polonya’da genç ve yetenekli bir piyanist olan Wladyslaw Szpilman, savaşın patlak vermesinin ardından, Naziler tarafından ailesi ile birlikte evinden çıkarılır. Bu süreçte ailesinden ayrılmak zorunda kalıp barlarda piyano çalmaya başlayan Szpilman, savaşın getirdiği yıkımı gözler önüne seriyor.

Schindler’s List – Schindler’in Listesi (1993)

Film soykırım yıllarında 1000’den fazla Yahudinin hayatını kurtaran Oskar Schindler’in gerçek hikayesini anlatıyor. Nazi partisine üye olan Oskar Schindler, Nazi vahşetini gördükten sonra bundan etkilenip fabrikasında çalışan Yahudilere yardım etmeye başlar. Usta yönetmen Steven Spielberg yönetmenliğindeki film, birçok dalda Oscar kazanarak sinema tarihine damgasını vurdu.

One Flew Over The Cuckoo’s Nest – Guguk Kuşu – (1975)

Ken Kesey’in ünlü romanından sinemaya uyarlanan Guguk Kuşu’nda, Randle McMurphy rolü ile karşımıza çıkan usta oyuncu Jack Nicholson, sisteme uymakta zorluk çeken, anarşist bir mahkumdur. Deli numarası yaparak, akıl hastanesine transfer olan McMurphy hastane hemşireleri ve düzeni ile karşı karşıya gelir.

Green Mile – Yeşil Yol (1999)

Doğa üstü güçlere sahip mahkum, John Coffrey, Cold Mountain Cezaevi’nin en tehlikeli mahkumu olarak görülmektedir. Hapishane gardiyanı rolünde karsımıza çıkan Tom Hanks ve çocuk tecavüzcüsü ve katili olarak yargılanan John’un duygu yüklü hikayesini izliyoruz.

The Notebook – Not Defteri (2004)

Ayni isimli romandan beyaz perdeye uyarlanan The Notebook, Ryan Gosling ve Rachel McAdams’in baş rollerinde oynadığı romantik bir filmdir. 1940’li yılların başında bir sahil kasabası olan Seabrook’a taşınan genç bir kız ve ona aşık olan genç Noah’in masalsı aşkına konuk oluyoruz.

The Pursuit of Happyness – Umudunu Kaybetme (2006)

Başrolünde Will Smith’in yer aldığı filmde Chris Gardner maddi sıkıntılar içinde iki yakasını bir araya getirmeye çalışan bir babadır. Beş yaşındaki oğlu ile birlikte zorlu bir yaşam yaşayan Chris Gardner, karısı ile de sorunlar yaşamaktadır. Satış becerilerini kullanarak hayata tutunmaya çalışan bir babanın duygu dolu hikayesini izliyoruz.