Unutulmaz Diziler

Dizi severlerin unutamadığı, tekrar tekrar izlemekten bıkmadığı efsane dizileri sizler için derledik:

Game of Thrones – Taht Oyunları (2011 – Günümüz) – Aksiyon, Macera, Fantastik

Yazar George R. R. Martin’in romanlarından ekranlara uyarlanan, günümüzün ve belki de gelmiş geçmiş tüm zamanların en sansasyonel televizyon dizisi Game of Thrones, dokuz soylu ailenin Westeros topraklarındaki güç ve taht savaşını konu alıyor. İhanetler, yalanlar, yıllar boyunca ortaya çıkmamış sırlar ve soyunun tükendiği sanılan bir ırkın yıllar sonra tekrar yükselişini izliyoruz.

Breaking Bad (2008–2013) – Dram

Kimya dalında bir dahi olan ancak eşi ve engelli oğlu ile sıradan bir hayat süren Walter White bir okulda kimya öğretmenliği yapmaktadır. Akciğer kanserinin ilerlediğini ve öleceğini öğrenen Walter, öldükten sonra karısı ve çocuğunun geçinebilmesi için, kimya bilgilerini kullanıp uyuşturucu üretmeye başlar. Sıradan bir aile babasıyken ülkenin narkotik polisi tarafından en çok aranılan figürü haline gelen Walter White’in sıra dışı hikayesine konuk oluyoruz.

Lost (2004–2010) – Macera, Fantastik, Dram

Lost, gerek karakterleri gerekse ada hayatı ile izleyicilerini kendisine kısa sürede hayran etmeyi başarıp dizi tarihine adını altın harflerle yazdırdı. Bir uçak kazası sonrası hayatta kalan yolculardan oluşan bir grup insan, gizemli bir adada yeni bir hayata başlar. Gün geçtikçe adanın aslında ne kadar tehlikeli olduğunu fark eden grup, geçmişle ilgili bazı sırların da açığa çıkmasıyla şoka uğrayacaktır.

Prison Break (2005–2017) Macera, Aksiyon, Dram

Hapishane temalı film ve dizi severlerin kaçırmaması gereken Prison Break, işlemediği bir suçtan hapishaneye giren ve idam cezasına çarptırılan abisi Lincoln Burrows’u hapisten kurtarmak için her yolu deneyen ancak yasal yollardan bir sonuca ulaşamayan ve bunun üzerine abisini hapisten kaçırma planı yapan mühendis Michael Scofield’in hikayesini anlatıyor.

Dexter (2006–2013) Macera, Polisiye, Gerilim, Dram

Çocukluğundan beri kariyerinde çok başarılı olan Dexter, gündüzleri adli tıp polisi olarak çalışan, geceleri ise kötüleri avlayan bir seri katildir. Öldürme isteği dışında diğer insani arzulardan yoksun olan Dexter, sadece tehlikeli ve cani insanları tespit ederek öldürür. Dexter, bizleri ahlaki değerleri olan bir seri katilin karanlık zihnini keşfetmeye çıkarıyor.