Unutulmaz Bilim-Kurgu Filmleri

Bilim-kurgu severlerin kaçırmaması gereken, gelmiş geçmiş en iyi bilim-kurgu filmlerinin içinden seçtiğimiz filmleri sitemizde izlerken ufkunuz açılacak.

Interstellar – Yıldızlararası (2014)

Ünlü yönetmen Christopher Nolan’in yönettiği Interstellar’da, dünyada yiyecek kıtlığının iklim değişikliğinin hastalıkların yaşandığı bir geleceği görüyoruz. Ömrünü yavaş yavaş dolduran dünya üzerindeki yaşam sona ermeden önce yeni bir gezegen bulunmak zorundadır.

Back to the Future – Geleceğe Dönüş (1985)

Hepimizin belki de merak duyduğu acaba bir gün keşfedebilecek miyiz diye sorduğu zaman makinesi temalı efsanevi film Geleceğe Dönüş, 1980’li yıllarda normal bir hayat suren Marty McFly isimli bir gencin kazara Doktor Brown tarafından icat edilen zaman makinesi ile 1955 yılına geri gönderilmesini konu alıyor.

Jurassic Park (1993)

Bilim-kurgu seven ya da sevmeyen herkes dinozorları görebilmeyi içinden geçirmiştir. Dinozor temalı Jurassic Park’ta gelişen teknoloji sayesinde, bir ada dolusu dinozor yaratılarak oluşturulan tema parkının, ilk gününde meydana gelen elektrik kesintisi ve sonrasında serbest kalan dinozorlar adadakilere dehşet dolu anlar yaşatır.

Alien – Yaratık (1979)

İlk filmi 1979 yılında yayınlanan, yönetmen Ridley Scott’ın yönettiği, gerilim dolu bir bilim-kurgu filmi olan Alien’da bir ipucunu araştırmak üzere Ay’a doğru yola çıkan Nostromo uzay gemisinin hikayesine konuk oluyoruz. Ay’a iniş yaptıktan sonra bilinmeyen gizemli bir yaratığın saldırısına uğrayan ekip hayatta kalmak için zorlu bir mücadele verecektir.

Blade Runner – Bıçak Sırtı (1982)

2019 yılında Los Angeles, karanlık bir metropol haline gelmiştir. Eski görevi insanlara benzeyen repkilant olarak adlandırılan androidleri bulup yok etmek olan Rick Decart (Harrison Ford) emekli olmuştur. Dünyaya kaçan dört replikanti yakalamak için son bir görevi kabul eden Rick Decart görevi sırasında insanlığı ve dünyayı farklı bir açıdan sorgulamaya başlayacaktır.

Arrival – Gelis (2016)

Dil bilimcisi olan Louise Banks hükümet tarafından dünyanın 12 farklı noktasına inen gizemli uzay gemisinin araştırılması için oluşturulan ekibin başına getirilir. Her ülkenin farklı bir strateji izlemesi sonrası gizemi çözmeleri için çok fazla süresi kalmayan ekip, Louise Banks’in yetenekleri sayesinde uzaylılarla iletişim kurup dünyayı kurtarmaya çalışır.