Kumar Filmlerini İzlemeden Hemen Önce

Hepimizin haz duygusuna ihtiyacı vardır. Bunu insanlara sürekli hissettirebilen mecralardan biri de kumar oyunlarıdır. Çünkü hissettiğiniz adrenalin ve heyecan size duygularınız ve mantığınızı dengeli bir şekilde kullanmanız gerektiğini öğretir. Bu anlamda günlük hayatınızda sürekli duygularınız ile karar veren ve beyninizin mantık bölümü olan ”Neokorteks”inizi fazla kullanamıyorsanız kumara hemen başlamayın ve önce aşağıdaki yazımızın devamını okuyarak kendinizi sorgulayın. Çünkü duygularınızı yönetebilme sanatı burada çok önemli bir yere sahiptir.

Duygularınızı yöneten beyninizin ”Amigdala” bölümü belki de beyninizdeki en hızlı işlemci görevindedir. Onu kontrol etmeniz neredeyse imkansızdır. Çünkü biz insanların, milyonlarca yıllık evrim sürecinde bizi sürekli kontrol etmiş ve etmeye de halen devam etmektedir. Bu bölüm bize savaş ya da kaç komutlarını verir. Örneğin, bir gece yolda yürürken karşınıza çıkan biri, sizden bıçak tehdidi ile para isterse devreye giren ”Amigdala” size saniyeler içerisinde sinyal gönderir ve daha siz fark etmeden ya savaşır ya da kaçarsınız. Bu aslında oto kontrol sistemi gibi bir şeydir. İşte sizde kumar oynarken, belki de bu alana daha çok yoğunlaşmalı ve kendinizi sürekli kontrol ederek kazanma şansınızı arttırmalısınız.

Bir kumar oynamak için girdiğiniz Lucky Nugget çevrimiçi kumarhane sitesinde kaybetmemek için önce oyundan çok beyninizdeki bu bölüme yoğunlaşmaya çalışarak kendinizi deneyebilirsiniz. Zamanla kontrol altına alabildiğinizi düşündüğünüzde ise daha çok kazanmaya başladığınızı hissedeceksiniz. İzlediğiniz birçok kumar filminde dikkat edersiniz, oyuncuların daha çok mantıkları ile hareket etmeye çalıştığını görebilirsiniz.

[b]En Sevilen Kumar Filmleri[/b]

 

  • [b]Ateşten Kalbe Akıldan Dumana (1998)[/b]: İngiltere’de geçen bu film, baştan sona aksiyon ve şiddet içermektedir. Çok komik anlara da sahne olan film, birçok kişinin favori filmleri arasındadır.

 

  • [b]Tutku (1998) (Rounders)[/b]: Poker tutkunu arkadaşına yardım edip etmemek konusunda arada kalan bir hukuk öğrencisinin hayatı ve geçen olaylar üzerine kurgulanmış seyirlik bir film. Baş rollerinde Matt Dimon ve Edward Norton oynamaktadır.

 

  • [b]Casino (1995)[/b]: Baş rollerinde Robert De Niro ve Sharon Stone gibi ünlü isimlerin oynadığı filmde 1970 yıllarının Las Vegas kumarhanelerini ve karanlık dünyasını anlatıyor.

 

  • [b]Croupier (1998)[/b]: İstediği kitabı yazabilmek için kumarhanede çalışmaya başlayan adamın hikayesini anlatıyor. Baş rolünde Clive Owen yer almaktadır.

 

  • [b]Oceans 11 (2001) [/b]: Kumar filmleri denilince ilk akla gelendir Oceans serisi. İzlemediyseniz tüm seriyi başta sona izlemenizi tavsiye ederiz.