En Başarılı Dizi Yapım Şirketleri

Netflix’in başını çektiği online yayın servisleri (streaming) dizi sektöründe başarıdan başarıya koşuyor. ABC, AMC, FOX gibi eski televizyon ve kablolu yayın şirketleri domine ettikleri dizi sektörünün bu yeni güçlerine karşı ayakta kalmak istiyorlarsa işleri eskiye nazaran biraz daha zor olacağa benziyor.

Geride bıraktığımız 2017 Emmy ödüllerinin ardından, sizler için hangi yapım şirketinin kaç dalda ve hangi programlarla aday olduğunu listeledik:

HBO: 111

Sadece Westworld dizisi ile 22 dalda aday gösterilen Game of Thrones, True Detective gibi kaliteli yapımlara sahip HBO kanalı, toplam 111 adaylıkla listemizin zirvesinde yer alıyor.

Netflix: 91

Stranger Things liderliğinde (19 dalda aday) toplam 91 dalda aday gösterilen Netflix Black Mirror, House of Cards, The Crown gibi dizilerle toplam 91 adaylıkla listemizin ikinci sırasında yer alıyor.

NBC: 64

Listemizin üçüncü sırasında yer alan NBC Saturday Night Show ile 22 dalda aday gösterildi. NBC’nin This Is Us, The Blacklist gibi yapımlarla toplam 64 adaylığı bulunuyor.

FX Networks: 55

Fargo ile 16 dalda aday gösterilen FX Networks, American Horror Story , Atlanta gibi dizilerle dördüncü sırada bulunuyor.

ABC: 36

Black-ish ve Modern Family’nin öncülüğünde 36 dalda aday gösterilen ABC listemizin beşinci sırasında yer alıyor.

CBS: 29

The Big Bang Theory ve Criminal Minds gibi tanınmış dizilere sahip olan CBS’nin 29 adaylığı bulunuyor.

Fox: 20

Empire, The Simpsons, Family Guy dizileriyle listemizin yedinci sırasında Fox bulunuyor.

Hulu: 18

Netflix gibi yeni nesil online yayın kuruluşlarından olan Hulu 18 adaylıkla yükselişe geçiyor.

Amazon: 16

Hulu için söylediklerimizi teknoloji devi Amazon’un online yayın servisi için de söyleyebiliriz.

National Geographic: 15

Belgeselleri ile uzun yıllardır televizyon dünyasının en başarılı kuruluşlarından biri olan National Geographic 15 Emmy adaylığı ile listemizde kendisine yer buluyor.

Showtime: 15

Shameless, Homeland gibi başarılı yapımlarıyla tanınan Showtime’in 15 Emmy adaylığı bulunuyor.

AMC: 13

The Walking Dead, Better Call Saul dizilerinin başını çektiği AMC 13 dalda aday gösterilerek listemizin son sırasında yer alıyor.