Yılı En Yeni Filmler

Film endüstrisi sanayi devrimiyle birlikte hızlanmaya başlamıştır. Eskiden perdeler arkasında bir takım görsel dekorlar ile izletilen tiyatro benzeri film sahneleri, sanayi devrimiyle ve film stüdyolarının kurulmasıyla, önce sinemaya sonra da televizyonlarımıza kadar geldi. Birbiri ardına kurulan yapım şirketleri, dünyada ses getirecek filmler yapıp tüm gezegene satmaya başladı. Herkesin malumu film üreticisi şirketlerin en büyükleri de ABD’nin Hollywood şehrinden çıkmaktaydı. Bir film fabrikasına dönüşen şehir dünyayı adeta eline geçirmişti. Şimdi de gücünü devam ettiren film şirketlerinin içinde en büyük yapımcılar ise şunlardır; ”Paramount Pictures, Columbia Pictures, Universal Studios, Warner Bros ve Walt Disney Studio”larıdır. Bu şirketler filmlerini dünya çapında üne kavuşturmuştur.

Önümüzde Hangi Filmler Var?

Shazam! : 2019 yılının Nisan ayında seyirciler ile buluşması beklenen filmin yapımcıları, ”DC Comics” ve tabi ki ”Warner Bros” olan filmde, Shazam bir süper kahraman rolünde karşımıza çıkmaktadır. Aslında kahramanımız Süper Man ile benzerlik göstermektedir. 1939 yılında yaratılan Shazam, genç Billy Batson’ın kendisinin güçlü olması gerektiği zamanlarda, büyülü sözcükleri söyleyerek dünyanın en güçlü insanına dönüşmesini konu edinir. Herkes bu kahraman gibi olabilmeyi, bir kez olsun içinden geçirmiştir.

Hellboy: Yeni serisiyle 2019 Nisan ayında Türkiye’de gösterime girmesi bekleniyor. 5 yapım şirketinin ortaklaşa çıkardığı filmin yıllardır hatırı sayılı sayıda seyircisi ve takipçisi var.

Pet Sematary (Hayvan Mezarlığı): Stephan King’in romanından uyarlanan korku filminin, 2019 Nisan ayında sinemalara gelmesi bekleniyor. Filmin yapımcıları arasında Paramount Pictures’da var. Gösterime girdiği ülkelerde şimdiden büyük beğeni almış durumda.

Ad Astra (Yıldızlara Doğru): Uzayda hayat aramak için galaksiler arası yolculuğa çıkan babanın, 20 yıl aradan sonra onu aramak için uzaya giden oğlunun hikayesini anlatmaktadır. Bilim kurgudan vazgeçemeyenler için bir alternatif olabilir. Mayıs 2019 yılında sinemalara gelmesi bekleniyor.

Godzilla-Canavarlar Kralı 2014 yapımının devamı şeklinde çekilen filmin, 2019 Mayıs ayı sonu itibariyle vizyona girmesi bekleniyor. Godzilla’nın bu seferki rakibi çok daha güçlü ve insanlığı da tehdit ediyor. Godzilla birçok kişi için efsaneler arasında yer alır. İyi veya kötü olması fark etmez, her zaman bir izleyicisi vardır. Filmin yapımcılarından birisi de tabi ki Warner Bros.

Herkesin bildiğinin aksine, ABD dünyada en çok sinema bileti satılan üçüncü ülke konumundadır. Birinci sırada Çin ve onu Hindistan takip etmektedir.