2018’de Başlayacak Diziler

Game of Thrones, Stranger Things, Black Mirror gibi birbirinden başarılı dizilerle geride bıraktığımız 2017’nin ardından 2018’de de bizleri birbirinden iddialı yapımlar bekliyor. 2018’de başlayacak kaçırılmaması gereken dizileri sizler için derledik:

Star Trek Discovery

Orijinal Star Trek serisinin, CBS tarafından günümüze uyarlanmış versiyonu olan Star Trek: Discovery, eski versiyonun 10 yıl öncesinde gerçekleşen olayları bizlere sunuyor. Başrolünde The Walking Dead serisinden tanıdığımız Sonequa Martin-Green’in yer aldığı dizide, USS Discovery mürettebatı yeni gezegenleri ve yaşamları keşfediyor. Dizinin ilk sezonu 2017’nin sonunda başladı ve Kasım ayında sezon yarısı finali yaparak ara verdi. Sezonun ikinci yarısı 2018 Ocak ayında 10. bölümle birlikte kaldığı yerden devam etmeye başladı. Toplam 15 bolümden oluşan ilk sezon Star Trek severler tarafından kaçırılmaması gereken bir yapım.

Westworld

2016 yılının sonunda yayınlanmaya başlayan Westworld, ütopik atmosferiyle kısa sürede dizi severlerin takdirini kazanmayı başardı. Westworld isimli vahşi batı temalı eğlence parkında yapay zekânın doğuşu ve suçun evrimi hakkında karanlık bir yolculuğu bizlere sunuyor.

Doctor Who

Son olarak, 25 Aralık 2017’de Noel özel bölümü yayınlanan Doctor Who, zamanda yolculuk yapan Zaman Lordu’nun hikayesini anlatıyor. Dışarıdan bakıldığında eski bir polis kulübesine benzeyen TARDIS isimli bilince sahip ve zamanda yolculuk yapabilen bir uzay gemisiyle uzayı keşfeden, problemleri çözen, yaratıklarla savaşan Doktor Who rolünü bugüne kadar on iki farklı oyuncu oynamıştır.

Daredevil

Geceleri suçlulara karşı savaşan, gerçek hayatında ise başarılı bir avukat olan Matt Murdock, küçükken geçirdiği bir kaza sonucu kör olur buna karşılık diğer duyularını geliştirir. Gözleri görmemesine rağmen diğer duyularının gelişmişliği sayesinde çevresinde olan biteni zihninde canlandırabilir. Gündüzleri avukat olarak, geceleri ise süper kahraman olarak suça karşı savaşan Matt Murdock, şehirdeki suçluların korkulu rüyası haline gelir.

Altered Carbon

Özellikle Black Mirror severlerin heyecanla beklediği, 2 Şubat’ta yayınlanacak olan yeni Netflix yapımı Altered Carbon, 10 bolümden oluşuyor. İnsan bilincinin dijitalleştirilip vücuttan vücuda aktırılmasının mümkün olduğu bir gelecekte geçen dizi, olağanüstü atmosferiyle adından söz ettireceğe benziyor.

Troy: Fall of a City, The Assassination of Gianni Versace: American Crime Story, Castle Rock ve daha birçok dizi ile birlikte 2018 dizi severler için dopdolu geçecek gibi görünüyor.