2017’nin En İyi Dizileri

2017 yılını geride bırakırken birbirinden muhteşem dizileri izleme imkânına sahip olduk. 2017’nin en iyi dizilerini sizler için derledik:

Game of Thrones (2011) – Taht Oyunları- Aksiyon, Macera, Fantastik

Ünlü yazar George R. R. Martin’in kitap serisinden uyarlanan son dönemlerin hatta tüm zamanların en popüler ve sansasyonel dizisi Game of Thrones, 9 soylu ailenin Westeros’taki güç savaşını anlatıyor. Kapalı kapılar ardında dönen oyunlar, kardeşler arası çekişmeler, istediğini elde etmek için her yolu deneyen karakterler, ejderhalar ve daha fazlası Westeros’un fantastik dünyasında bizlere sunuluyor.

Stranger Things (2016) – Korku, Gerilim, Fantastik

2017’nin en çok sükse yapan dizilerinden biri olan Stranger Things, küçük bir çocuğun ansızın ortadan kaybolmasının ardından, başta annesi olmak üzere onu arayan şerif, abisi ve arkadaşlarının başından geçen heyecan dolu maceraları anlatıyor.

Black Mirror(2011)- Macera, Bilim Kurgu, Gerilim

Yapımcı Charlie Booker tarafından 2011 yılında yayınlanmaya başlanan Black Mirror, imdb’de 2017 yılını en popüler diziler sıralamasında zirvede tamamladı. Teknolojinin insan hayatına etkisini, siyasetten sanata, ilişkilerden, günlük yaşama kadar birçok konuda yaratıcı bir şekilde ele alan Black Mirror’un her bölümünde farklı bir teknolojiyi bulacaksınız.

Vikings (2013) – Aksiyon, Savaş, Tarih

Efsanevi Viking savaşçısı Ragnar Lothbrok’tan esinlenip, 2013 yılında History Channel’da yayınlanmaya başlayan Vikings, Spartacus dizisinin bitişinden sonra oluşan fantastik savaş tarzı dizi boşluğunu fazlasıyla dolduruyor.

Shameless (2011) – Dram, Komedi

Altı çocuk babası Frank “Frankie” Gallagher ve çocuklarının iradisi hikayesini anlatan Shameless 2011 yılından beri yüksek reytinglerle yayınlanmaktadır. Çocuklarına babalık yapmayan, alkolik ve utanmaz bir karakter olan Frankie, onun görevini üstlenen Fiona, zeki büyük kardeş Philip “Lip”, eşcinsel, ikinci büyük erkek kardeş Ian ve daha birçok özgün karakteri ile Shameless kaçırılmaması gereken dizilerden.

The Walking Dead (2010) – Macera, Gerilim, Korku

Ayni isimli çizgi roman serisinden uyarlanan The Walking Dead listemizin en eski yapımı. Komadan uyanan şerif yardımcısı Rick Grimes, dünyanın zombiler tarafından ele geçirildiğini görür. Eşi ve oğluna kavuşmak için yollara düsen Rick ve diğer hayatta kalan insanların gerilim dolu maceralarını bizlere sunuyor.

Rick and Morty (2013) – Animasyon, Komedi

Listemizin tek animasyon dizisi olan Rick and Morty, çılgın bilim adamı Rick Sanchez ve torunu Morty’nin uzayda ve diğer boyutlarda geçen sıra dışı öyküsünü anlatmaktadır.